1. Přípravky na hubnutí

 

Sprej Hoodia – stačí stříknout do úst a potlačí chuť k jídlu

Velmi zajímavá báze přípravku, který se aplikuje pod jazyk a díky tomu se rychleji vstřebává. Sprej obsahuje výtažek ze stonku kaktusovité rostliny Hoodia gordonii, který postupně vyvolává nechutenství a pomáhá tak zvládnout chuť k jídlu. Tento stonek běžně pojídají domorodci z jižní Afriky, kteří tím v době lovu potlačují hlad a žízeň. „Ve vyprahlé poušti to je velmi užitečný trik, jak oklamat tělo,“ vysvětluje známý český cestovatel Petr Jahoda. „Náhodou na to přišli jihoafričtí vojáci při potlačování národně osvobozeneckého boje v Namibii. Všimli si, že jejich stopaři z kmene San vydrželi celý den bez jídla, jen žvýkají kousky nějaké rostliny.“
Vědci z rostliny izolovali účinnou látku (P- 57), která prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu. Pochopitelně nenahrazuje běžnou stravu a její užívání je třeba podpořit celkovým životním stylem.
„Látky obsažené v rostlině Hoodia gordonii dokáží regulovat tvorbu pocitu hladu a sytosti. Tyto unikátní sloučeniny působí v mozku v centru sytosti,“ říká dietolog RNDr. Štěpán Ren. „Bylo prokázáno, že díky Hodii lze dosáhnout  snížení kalorického příjmu až o 30 %,“ dodává.

Alli – zabraňuje vstřebávání části tuku z potravy

První klinicky ověřený volně prodejný lék registrovaný EU na snížení hmotnosti je dostupný pouze v lékárnách. Funguje na bázi mechanismu, který blokuje funkci enzymů v trávicím systému, které rozkládají tuk na jednodušší stravitelné součásti. Nevstřebaný tuk následně odchází přirozenou cestou ven z těla, díky čemuž tělo přijímá méně kalorií a člověk následně hubne. Celkově alli pomáhá zhubnout o 50 % více než samotná dieta, ale nemá vliv na rychlost metabolismu a neovlivňuje chuť k jídlu. Je určený osobám starším 18 let s indexem tělesné hmotnosti BMI 28 a více, ale především těm, kteří jsou ochotni změnit svůj dosavadní životní styl. Vzhledem k mechanismu účinku alli je důležité dodržovat dietu s nízkým obsahem tuku a zvýšit fyzickou aktivitu. Pokud jste ochotní toto dodržovat, pak je alli určitě vhodnou kombinaci pro trvalý úbytek váhy.

Tumescentní liposukce – moderní technika odstranění tuků

Pokud chcete hubnutí urychlit, potom je zde rychlá metoda tumescentní liposukce, díky které se zbavíte přebytečného podkožního tuku v problémových partií takřka ihned. Slovo tumescence je latinské slovo, které znamená nabobtnat. Vybraná oblast těla se napustí speciální roztokem (3 až 5 litrů), které místo znecitliví. Lékař je pak schopný udělat zákrok skoro bezbolestně při bdělém stavu. V tekutině je přidán kromě anestetika i adrenalin, který omezí krvácení. Díky tumescentní liposukci se podaří odstranit 3 až 4 litry čistého tuku s minimálním krevní ztrátou. Takže už den po operacu můžete jít domů a dělat běžné denní aktivity jako chůze nebo řízení. 4. den po liposukci už je můžete i do práce skoro bez omezení. Tuto převratnou metodu provádí na klinice Medicom VIP, kde mají zatím nejvíc provedených liposukcí v ČR. Bohužel ani tato metoda není trvalá, takže je po zákroku nutné dodržovat zdravou životozprávu, protože tukových buněk se nikdy nezbavíte.

Voňavé krystaly – převratná metoda v hubnutí

Další „zázračný“ přípravek na hubnutí je na světě. Podle vědců voňavý prášek dokáže přesvědčit lidský mozek, že tělo víc jídla už nepotřebuje. Když si tento jedlý prášek nasypete na potravu, jeho silné aroma způsobí, že už po pár soustech budete mít pocit, že máte dost. Ke koupi je v několika umělých příchutích, jako je sýrová, cibulová, kakaová, banánová, jahodová, křenová nebo kávová. V Evropě, konkrétně ve Velké Británii, by se prášek jménem Sensa měl začít prodávat příští rok. Během půlročního testování na více než 1 400 osobách se dobrovolníkům podařilo v průměru shodit dvanáct kilogramů. Kontrolní skupina, která užívala krystalky bez vůně, zhubla v průměru jen o jedno kilo. Teď se podle listu Telegraph chystá pětiletá studie tisícovky dobrovolníků.
Zvýrazní chuť
Odborníci tvrdí, že tento způsob hubnutí má oproti tradičním dietám mnohé výhody. „Vůně jídla – která odpovídá za více než devadesáti procent ´chuti´ toho, co jíme – se dá opravdu úspěšně použít, aby lidé jedli méně. I zdravé a nízkokalorické, ale chuťově nevýrazné jídlo totiž s příchutí lépe chutnalo,“ vysvětluje Dr. Alan Hirsch, neurolog, který s nápadem přišel. Tento vynález vědci představili na endokrinologické konferenci v San Francisku.

2. Diety

Dělená strava

O co jde: Jedna z nejoblíbenějších. Potraviny se dělí do tří skupin – na sacharidové (obiloviny, některé druhy ovoce a zeleniny), bílkovinné (maso a masné výrobky) a neutrální potraviny (tuky a mléčné výrobky).
Princip hubnutí: Zatímco při trávení bílkovinných potravin je potřeba kyselého prostředí, při trávení sacharidových potravin je tomu naopak. Proto by se měly konzumovat odděleně. Jinak se netráví optimálně. Neutrální potraviny můžete jíst samotné nebo je libovolně kombinovat s bílkovinnými i sacharidovými. Ideální střídání bílkovin a sacharidů je po dnech a na serverech věnovaných dělené stravě najdete řadu receptů, jak správně vařit.
Pozor! Pokud budete hledat recepty v různých knihách o dělené stravě, spočítejte si, kolik je v nich energie (k tomu vám pomohou různé tabulky, které seženete třeba v knihkupectvích). Tyto recepty bývají na energii, bohužel, nepřirozeně skoupé. Zároveň si dejte pozor a jednotlivé potraviny opravdu vybírejte podle jejich energie. Špatné pochopení principů dělené stravy totiž může způsobit naopak přibrání na váze – je lepší sníst více nízkoenergetického jídla než jen kousek prorostlé slaniny!

Breussova dieta: Místo jídla pijte zeleninové šťávy

O co jde: Původně vznikla pro nemocné rakovinou, dnes se ale používá i jako detoxikační nebo odtučňovací dieta.
Princip hubnutí: Originální Breussova metoda trvá 42 dní, během nichž se tělo absolutně očistí. Dnes už se používá spíš jen jako pročištění na jeden až dva dny v týdnu, protože dvaačtyřicetidenní půst je přeci jen moc. Jídlo je během dietního dne nahrazeno zeleninovými šťávami a bylinkovými čaji. V praxi to znamená, že když nebudete nic jíst, budete mít jen velmi málo energie. Proto se v těchto dnech doporučuje příliš nesportovat, aby nedošlo ke kolapsu organismu.
Neznamená to ale, že si lehnete na gauč a nebudete nic dělat! To byste se totiž nejspíš zbláznily touhou po jídle. Je potřeba i nadále zachovat normální denní režim. Při jakémkoliv hubnutí je potřeba pít dostatek tekutin a přijímat minerály a vlákninu, což je u této diety vlastně jejím základem. Pokud kouříte a cigaret se nehodláte vzdát, na tuhle dietu rovnou zapomeňte, není pak účinná.
Pozor! Vzhledem k tomu, že se nejí vůbec nic, nejspíš budete trpět návaly nepřekonatelného hladu, a to může být značně deprimující. Dalším rizikem je ospalost, únava a celkově špatná nálada. Je důležité, abyste si takto lehký den ordinovala opravdu jen jeden, maximálně dva v týdnu.
Tip: Pokud si nedovedete představit celý den opravdu vůbec nic nesníst nebo máte malé děti či aktivní zaměstnání, přidejte zeleninové šťávy do svého jídelníčku třeba místo jednoho velkého jídla. Hned vám bude lépe!

Intervalová dieta: Tělo si ani nevšimne, že hubne

O co jde: Vyhlášenými tlouštíky jsou Američané a právě odtud přichází intervalová dieta. V té se střídají různě dlouhé odtučňovací fáze s fázemi, kdy se jíst může. Tento princip se i podle odborníků poměrně dobře dodržuje – jednou za čas se totiž můžete pořádně najíst, aniž byste dietní systém porušily a došlo tak k dalšímu jojo efektu.
Princip hubnutí: Intervalová dieta má tři odtučňovací fáze, tří, pěti a desetidenní, během kterých by váš energetický příjem neměl přesahovat 1200 kcal denně. Mezi nimi je vždy pět dní pauza, takže tělo si ani nestačí všimnout, že mu něco neposkytujete, a nebude tak trpět návaly hladu a spínat nouzový režim známý od hladovějících diet. Jakmile tělu něco chybí, má tendence přeměnit každou možnou kalorii na tukový polštářek.

Tři fáze diety

První fáze – tři dny: Je potřeba přijímat hlavně bioaktivní látky, ty najdete třeba v zelené a červené zelenině (salát, řepa) a v ovoci s vysokým obsahem draslíku (banány, ananas).
Druhá fáze – pět dní: Konzumuje se hlavně zelenina, ovoce, tofu a rýže. Důležitý je i pitný režim, doporučuje se pít syrovátku, která je bohatá na minerály. V této fázi se zrychluje látková přeměna.
Třetí fáze – deset dní: V tomto období je nejdůležitější odbourat tuky a přijímat co nejvíce vitaminu C ze zeleniny a ovoce (černý rybíz, maliny a angrešt, červená paprika).
Během cca dvou měsíců, kdy budete fáze opakovat, by se měla váha stabilizovat, a když dietu nebudete porušovat (ani zde není vhodné dávat si v pětidenních přestávkách bůček), tak by výsledná váha měla zůstat.
Pozor! I zde jsou rizika. Tato dieta patří stejně jako většina ostatních k těm deficitním, tedy těm, které denní příjem energie minimalizují na 1200 kcal (5000 kJ) denně. Podle odborníků to je nejnižší možná hranice. Takže se nesnažte jíst ještě méně, nebo to s vaším zdravím nedopadne dobře.
Tip: Pozitivem této diety je, že vás donutí zamyslet se nad tím, co vlastně jíte, a to může být jedině dobře.
Pokud to s hubnutím myslíte vážně, zajděte za odborníkem, který vám sestaví dietní program na míru. „Určitě je ale při jakékoliv dietě důležité dodržovat pitný režim, tedy vypít aspoň 2 litry nejlépe neslazených tekutin denně,“ upozorňuje diabetoložka Magdalena Kuzníková. „Já osobně doporučuji vody neperlivé nebo jen jemně perlivé, aby se trávicí trakt ještě zbytečně nezatěžoval bublinkami,“ dodává.

3. Zábaly

Zábal na hubnutí s výtažkem řas Laminaria Digitata

Díky vysoké koncetraci rozdrcených řas Laminaria Digitata se v tomto zábalu aktivuje spalování kalorií a přebytek tuků v organismu.
Proč si dopřát zábal s řasami Laminaria Digitata
Zábal, jenž napomůže Vašemu hubnutí
Zpevnění pokožky
Zvláčnění, uklidnění, změkčení pokožky
Aktivace a spalování kalorií a přebytečných tuků v organismu
Účinné látky zábalu s řasami Laminaria Digitata
Řasy obsahují minerální soli, jód, jsou bohaté na vitamíny skupiny B,  a vitamín C. Řasy významně stimulují krevní oběh, napomáhají lepšímu odvodu nahromaděných nečistot.

Hubnoucí zábal z bahna Mrtvého moře

Proč si dopřát zábal s bahnem z Mrtvého moře
Navrácení elasticity pokožky
Hladkost pokožky
Detoxikace pokožky
Zpevnění kůže
Snížení stavu celulitidy
Působení na uvolněnou pokožku, ve kterých se hromadí tuk
Zformování postavy
Odkyselení organismu
Podpora lymfatického systému
Sjednocení barvy pokožky
Jako bonus pozitivně působí na bolesti svalů, modřin, léčí záněty šlach
Účinné látky zábalu z bahna Mrtvého moře
Bahno z Mrtvého moře obsahuje vysoký podíl minerálů, jako je hořčík, draslík, bromid aj. Bahno díky svému složení vstřebává nadbytek Vašeho tuku, ale také odumřelé buňky z povrchu Vaší pokožky. Navíc pročišťuje pleť, a to do hloubky.

Zábal na hubnutí z hroznového vína

Chcete navrátit mládí, hladkost, elasticitu Vaší pleti? Chcete preventivně bojovat proti známkám stárnutí? Pak si dopřejte výjimečný zábal z hroznového vína.
Proč si dopřát zábal z hroznového vína
Navracení a podpora elasticity, hladkosti pleti
Vyhlazení pleti
Ochrana buněk
Výtažek z hroznových jadérek má výjimečně vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Díky tomu je Vaše pokožka chráněna před stárnutím způsobeným vlivem světla. Výtažek z hroznových jadérek navíc pečuje o to, aby byla Vaše pokožka hladká.
Průběh procedury zábalu z hroznového vína
Na začátku, ale také na samém závěru si dopřejete aromatickou koupel celého těla (dle salónu). Následně, tj. po počáteční koupeli a osušení, Vám masérka, či terapeutka těmi nejjemnějšími tlaky rukou uvolní a zklidní tělo. Následuje jemný, účinný peeling, při kterém bude Vaše tělo zbaveno veškerých odumřelých částeček kůže, šupinek. Poté Vám masérka proveden aromatickou masáž, a to za pomoci naplněných bavlněných sáčků jemným pudrem z hroznů a hroznových jadérek. Na úplný závěr přijde maska z hroznového vína, která jen podpoří zpevnění, vypnutí a vyživení pleti. Po potřebné době působení masky Vám masérka vetře výživné tělové mléko.
Účinné látky zábalu z hroznového vína
Jadérka z hroznů – představují jedinečný zdroj síly. V jadérkách je přítomné velké množství hydrofilních antioxidantů, jenž jsou schopny pohlcovat volné radikály až padesátkrát silněji, než kupříkladu vitamín E, a také až osmnáctkrát silněji, než vitamín C. V hroznovém vínu převažují sacharidy (glukóza a fruktóza)  a vitamíny skupiny B. Fruktóza představuje ovocný cukr. Glukóza zase cukr hroznový.
Hroznové víno obsahuje vitamíny A, B1, B2, C, E, dále vlákninu, minerály vápník, draslík, železo a již zmíněné antioxidanty, jako je vitamín A, E, C, B2, B15, selen, mangan, zinek, karotenoidy, bioflavonoidy. Mezi jedinečné antioxidanty, obsažené v hroznovém vínu se řadí katechin, quercertin a resveratrol. Katechiny, které efektivně štěpí tuky, mají pozitivní vliv na hubnutí. Napomáhají spalování tuků, chrání buňky v lidském těle, působí proti ukládání cholesterolu v cévách. Quarcetin dokáže rozpouštět krevní sraženiny a má navíc protizánětlivé vlastnosti. Resveratrol pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a s velkou pravděpodobností má i protinádorové účinky.

Medový zábal na hubnutí

Proč si dopřát zábal ze zlatavého medu
Detoxikace organismu, nejen na povrchu pokožky, ale také z hloubky tělesných tkání.
Očištění a osvobození těla od veškerých usazenin, jenž se na Vaší pokožce, ale i v její hloubi nahromadily z potravin, léků, okolního životního prostředí.
Účinné látky medového zábalu
Med obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P, monosacharidy, hroznový cukr, tj. glukózu, ovocný cukr, tj. fruktózu, dextriny, oligosacharidy, enzymy, bílkoviny, barviva, jako je karoten, flavon, minerální látky vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, síra, železo, chlór, křemík, mangan.

Zábal na hubnutí ze zeleného čaje

Proč si dopřát zábal ze zeleného čaje
Posílená, vyhlazená pokožka
Vyrovnaná látková výměna
Blahodárný účinek na pleť
Vláčná a hebká pokožka
Hydratovaná a regenerovaná pokožka
Stimulace a uvolnění pokožky
Revitalizační a napínací efekt na pokožku
Účinné látky zábalu ze zeleného čaje
Zelený čaj doslova zásobí naše tělo zeštíhlujícími proteiny, kofeinem a theinem. Zelený čaj dále obsahuje velké množství vitamínů, jako je B, B2, B3, B7, C, D. Navíc antioxidanty, jenž pomáhají odstraňovat volné radikály z těla.
Další účinné látky   využívané pro hubnoucí zábaly
Bílý čaj
Čokoláda
Skořice

4. Přístroje

 

Slidestyler – nohavice

Jedná se o efektivní lymfatickou drenáž. Ošetření trvá 45 minut. Nahromaděná tekutina sbírá zplodiny metabolismu a tkáně se tak očišťují. Používá se ke zmírnění nebo odstranění celulitidy, žilních a lymfatických otoků dolních končetin nebo ke zpevnění pokožky. Masáží se aktivuje lymfatický systém.

SPM Vacupress – baňky

Vakuová energie s hloubkovým účinkem. Podtlakem se kůže nasaje do skleněných baněk a tukové buňky se natáhnou do takové míry, že jejich stěny se stanou průchodnějšími a pronikne přes ně více kyslíku, tím se zrychlí spalování tuků a zplodiny tohoto metabolizmu se odvedou lymfatickou soustavou.

Bodystar – elektrody

Přístroj, je účinný při ošetření celulitidy i lokální obezity, vhodný pro formování postavy nebo pro relaxační elektromasáž celého těla – se svým rozsáhlým využitím bude vysoce prospěšně sloužit Vám i Vašim zákazníkům. Jde aplikovat jako isotonní program, kterým se zpevňuje poprsí, břicho a hýždě nebo na celulitidu či povislý zadeček.

VacuShape – chůze

Procedura probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Programově řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, tam je možno tuk spálit. Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.
 

5. Cvičení

Zumba – tanec je nejzábavnější hubnutí

Tanec je nejlepší způsob, jak dostat tělo do formy, pobavit se a spálit přebytečné kalorie. Zumba je tanec, při kterém zároveň posilujeme. Co si přát před létem víc.
Zumba je poměrně mladý fitness program inspirovaný latinskoamerickými rytmy. Vznikl v devadesátých letech a jeho otcem je choreograf Alberto „Beto“ Perez z Kolumbie. Kombinuje latinskoamerickou hudbu s tanečními a aerobními pohyby. Zumba motivuje tělo k účinnému spalování tuků, posilování všech svalových skupin, využití maximálního rozsahu pohybu a posílení kardiovaskulárního systému. Kromě toho je Zumba díky svému tanečnímu základu zábavná a co se na hodinách naučíme, můžeme s úspěchem použít i na večírku. Jako každý pohyb zlepšuje i náladu, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí.
Kurzy Zumby najdete ve všech větších městech a bývají většinou plné. I to svědčí o tom, že tenhle tréning funguje a baví.

SPINNING

SPINNING je energicky účinné skupinové cvičení na stacionárním kole, které spojuje hudbu, motivaci a představivost.
SPINNING je nejúčinnější a vysoce motivující kardio-vaskulární cvičení posledního desetiletí. Lekce probíhají na speciálních kolech – spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje. Tempo určuje rytmický hudební doprovod.
SPINNING probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří jsou držiteli certifikátu J.G.S.I.
SPINNING je nenáročný na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a směřuje k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu. Již po několika cvičebních hodinách je znát úbytek tukových zásob a zlepšení fyzické kondice.
 SPINNING klade důraz na správnou techniku jízdy na kole. Získané návyky lze velmi dobře uplatnit v terénu na kole horském i silničním. Standardní spinningová lekce trvá 55 min. Po krátkém rozjetí následuje hlavní část lekce, v závěru se věnujeme protažení.