Ušetřete až statisíce Kč ročně za příjem televize

Pokrytí Brna pozemním digitálním tv signálem je již dokončeno. Brněnské vysílače v současné době vysílají následující programy – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov TV, Public TV, Z1, Očko, O2 promo a dva programy s vysokým rozlišením – ČT HD, Nova HD. Při vhodné anténě je v Brně a blízkém okolí možné přijímat i slovenské programy STV1, STV2, JOJ, Markíza a dále 7 programů rakouské televize. Když vše sečteme, tak má divák k dispozici celkem 26 programů ve formátu DVB-T (pozemní digitální televize) a nemusí za ně platit žádné další poplatky. To je jeden z pozitivních výsledků digitalizace TV vysílání. K příjmu je nutný moderní LCD nebo plazma TV s tunerem DVB-T, nebo starší typy TV stačí doplnit vhodným set-top-boxem v ceně od 600 – 2500Kč.

Pokud se divák rozhodne pro příjem TV ze satelitů, je nabídka programů ještě bohatší. Finanční náročnost tohoto řešení je již na přijatelné úrovni a jednorázovou vstupní investici za satelitní komplet (od 3 – 5 tis.) bohatě vyváží dostupná programová nabídka. Bez pravidelných poplatků je na satelitu k dispozici 23 českých a slovenských programů (skladba je podobná jako u DVB-T), ale kromě toho si každý majitel satelitního přijímače může dopřát potěšení z několika set volně vysílaných zahraničních programů ve všech možných jazycích. Ze satelitů jsou v podstatně větší míře dostupné i programy vysílané ve vysokém rozlišení (HDTV), například společnost SKYLINK nabízí 10 programů v HD (CT HD, Nova HD, Eurosport HD, Nova Sport HD, Filmbox HD, Discovery HD, History Channel HD, Brava HD a Travel Channel HD). Nabídka se neustále rozšiřuje.

Takto bohatá a finančně zcela nenáročná nabídka programů asi uspokojí většinu diváků a lze předpokládat, že řada diváků začne zvažovat rentabilitu svojí placené TV.
Přechodem z placené televize na výše uvedené možnosti může domácnost ušetřit ročně i více než 5 tisíc Kč. V případě úprav společných televizních antén jdou roční úspory obyvatel panelového domu do statisíců.

Pro vyřešení vašeho příjmu digitální televize se obracejte na firmu Omko Digital a.s. s více než dvacetiletou historií. Poradíme, dodáme a nainstalujeme zařízení pro domácnosti i bytové domy. Těšíme se na vaši návštěvu našich prodejen Kaštanová 62 a Staňkova 33, Brno, najdete nás i na internetu na www.omko.cz . Tel.č.: 800400248, 544528238.

Omko digital a.s.

OMKO DIGITAL a. s.