Žaluzie si necháváme namontovat zejména pro jejich hlavní funkci – stínění. Dnešní doba nabízí nepřeberné množství možných barev, provedení a materiálů. Jak si ale pro své obydlí zvolit to nejvhodnější? Od toho je tu Kabrňák, aby vám výběr usnadnil.
Začneme od toho základního – budeme volit žaluzie vnitřní, nebo venkovní?
Pro úsporu energie doporučujeme jednoznačně ty venkovní – je známo, že okny uniká až 37 % tepla a žaluzie umístěné zvenčí tento únik tepla o něco opět sníží. Obdobně je to s jejich sestrami – venkovními roletami, ty jsou dokonce navíc další překážkou pro případného zloděje. Nezapomeňme také na ochranu samotného okna před přírodními vlivy, což je také jednou ze základních výhod venkovního stínidla. A rozdíl mezi venkovní roletou a žaluzií? Rolety jsou výkonnějšími izolátory tepla a lepšími stínidly – i za denního světla vytvoří úplnou tmu. Žaluzie jsou opoti tomu estetičtější a je zde možná vlastní regulace světla.
Více možností, co se výběru materiálu a barev týče budete mít u vnitřích žaluzií. Na trhu jsou nejen hliníkové, plastové a látkové, ale také dřevěné a bambusové. Vybírat také budete z vertikálních nebo horizontálních žaluzií.
Vertikální se hodí na velká, zejména francouzská okna. Vytváří tu elegantní vzhled závěsu.

A pokud stále váháte, doporučujeme kombinací venkovní rolety a vnitřní žaluzie. Bude tak zajištěna další izolace tepla, světla, soukromí a regulace světla pomocí vnitřních žaluzií.