Podlaha

Široké nabídka podlah nás nutí popřemýšlet o vhodné volbě těchto krytin. Věnujme se prozatím alespoň dvěma základním – dřevěná, nebo dlážděná? a přibližme si je trochu více.
Dřevěná
Dříve byla dřevěná podlaha spojována s velkou náročností na údržbu. Dnes se díky různým ochranným složkám těší stejné oblibě jako její konkurentky, a stejně tak není na údržbu náročná.
Pozor si však dejte na správný výběr dřeviny – pro rozdílnou tvrdost nejsou všechy vhodné do určitých prostor. Měkká podlaha ve vlhkých místnostech může nabobtnat. S výběrem by vám měl poradit prodejce. Znalý poradce vás také upozorní na špatně vyschlé dřeviny, které mohou následně praskat.
Dlážděná
Dlážba je tradičním podlahovým materiálem, který je maximálně odolný proti mechanickému opotřebení, působení chemikálií i dlouhodobému vystavování vodě. Dlažba snese vysoké zatížení a bez následků odolá i dlouhodobému tlaku například nožek těžké kuchyňské linky. Dlažděné podlahy jsou vynikající volbou pro místnosti s podlahovým vytápěním.

Kabrňák radí:
Do koupelny, na WC a uzavřených prostorů s minimálním množstvím světla doporučíme raději dlažbu. V obývacím pokoji se dobře zabydlí podlaha dřevěná.

Podlahy LIŠKA