Na začátku je dobré udělat si představu, co všechno chceme v naší nové koupelně mít. Pokud jsme mladí nebo ve středním věku, bude spíše záležet pouze na tom, zda preferujeme koupání nebo sprchování. Pro starší lidi je ale určitě pohodlnější pořídit si sprchový kout, ze kterého se jim bude lépe vystupovat než z vany. Rodiny s malými dětmi i děti samy zase ocení cákání ve vaně. Co se místa týče, nedělejme si starosti, na trhu jsou vany nezabírající výrazně větší plochu než sprchové kouty.
Při výběru sprchového koutu vybíráme vaničku – výšku, šířku, povrch a dvířka – posuvné, otvírací a jejich povrch. Doporučujeme hladký, ale s neprůzračným sklem. Důvod? Praktičnost a snadná údržba. Na čirém skle bude vidět každá kapička a nehladký povrch zas bude zachytávat špínu mnohem snadněji než ten hladký.
Trendem v dnešní době je dobře vypadat a dobře se cítit, proto výrobci koupelnového zařízení nabízejí množství hydromasážních, relaxačních a podobných doplňků. A vzhledem k tomu, že renovaci koupelny provádíme v průměru dvakrát za život, rezervujeme si více financí a rozmazleme se:-)
Hitem dnešní doby je topení v podlaze, což oceníme zejména v koupelně. Je přece báječné vylézt ze sprchy a bosá v županu si fénovat vlasy.
Určitou pozornost věnujme také osvětlení. Pro úpravu dokonalého vzhledu budeme potřebovat dostatek světla u zrcadla.
Při rekonstrukci koupelny je již možné nebourat původní obklady, ale nové, velmi tenké usadit na staré. Musíte ale počítat s vyšší investicí. V dnešní době máme na výběr jak z tloušťky, tak rozměrů, barev či povrchů obkladaček. Zapojme kreativitu a vytvořme si vlastní originál.

Samotný postup realizace:
1.Plán
2.Nákup
3.Bourání, vyklízení
4.Hrubá stavba
5.Rozvody – voda, topení, elektřina
6.Obklady
7.Usazení vany, sprchového koutu, umyvadla a dalšího
8.Podlaha, pokládání dlažby
9.Instalace světel, vypínačů
10.Konečné úpravy