Beranův život je plný boje a změn. Miluje riziko a nebezpečí. Nesnáší různá omezení a touží vždy po co největší svobodě. Bývá bojovný a agresivní. Jeho život je boj a rád má kolem sebe neustálý chaos. Sní o moci a vyznamenáních a často se mu to daří dosáhnout. Nerad poslouchá příkazy, nejraději je sám vydává. Je to pro něj jednoduché, neboť je dosti výřečný. Lidé ve znamení Berana jsou silní individualisté. Věří ve své schopnosti a možnosti a stále hledí dopředu. Beran nemá komplexy a zábrany, často šokuje svým chováním okolí. V momentech ohrožení mívá štěstí a úspěch.

Beranův charakter je náročný. Občas mívá sklony k zlomyslnosti, netoleranci a podvádění. Ve své cestě za vysněným cílem se často nechová poctivě. Pozitivní vlastností Berana je dobrý smysl pro humor a optimismus. Patří k lidem přesným a pečlivým. Má rád přírodu a zvířata. Rád cestuje a s oblibou získává nové zkušenosti a experimentuje. Se svým obrovským temperamentem téměř nezná žádná tabu při milování. Jako milenec bývá věrný, ale občas má sklony k romantickým příhodám.

Beranovi dlouho vydrží dobré zdraví. Pokud vybírá profesi, tak určitě uspěje jako voják, politik, ředitel, obchodník, řidič a kuchař. V mnoha oborech má velikou šanci dosáhnout úspěchu.

Planeta: Mars
Živel: oheň
Roční období: jaro
Přátelská znamení zvěrokruhu:
Blíženci, Lev, Střelec, Vodnář
Šťastné číslo: 7, 19
Kámen: rubín, podle talmudu ametyst
Kov: železo
Květina: mák, pelargonie
Bylina: pampeliška, vavřín (bobkový list)
Strom: dub, javor
Pták: vlaštovka
Barva: červená
Tkanina: vlna