Život je pro Štíra neustálý boj. Má velmi silnou vůli a cloumají s ním neustále emoce. Zároveň má velmi dobrou paměť a skvělý pozorovací smysl. Většinou bývá inteligentní, ambiciózní a odvážný. Štíři jsou dobrými řečníky a mají velké zásoby znalostí. Každou věc, které se začnou věnovat dotahují až do konce. Jsou rozenými vítězi. Věří, že jen jejich názory jsou ty správné. V životě jim také velmi pomáhá vrozená chytrost a lstivost. Dokáží také téměř bezchybně rozšifrovat charakter nějakého člověka.

Štíry je dosti těžké ošidit nebo omámit. Je vždy velmi opatrný a ačkoliv nikomu předem nevěří, tak nikdy nezaútočí jako první. Místo útoku preferuje vyčkávání a úder až v té správné chvíli, kterým vždy zničí protivníka. Má velmi složitý charakter – hrdý, tvrdohlavý, ironický a žárlivý. Ve svém chování dokáže být necitelný. Nikdy se neomlouvá a svým způsobem bytí často odrazuje jiné lidi. Vždy se stará ukázat, že je lepší než jiní. V práci má většinou hodně úspěchů. Většinou je jim do vínku nadělená krása a osobní kouzlo. Nejsou příliš spořiví a peníze rozhazují plnými hrstmi. Milují opačné pohlaví. Mají téměř nekonené zásoby energie a temperamentu, které vybíjí v bouřlivém sexuálním životě, bez kterého si své fungování nedokáží představit. Sází na rozmanitost a sílu prožitků, ale zároveň dokážou být dosti rozmazlení. Život se Štírem je složitý.

Jestli o sebe hodně dbá, tak nemá problémy se zdravím, jinak se u něho různé nemoci objevují dosti často. Štír si poradí velmi dobře s každou prací a obzvláště úspěšný je jako právník, voják, advokát, lékař, velitel, vedoucí, policista, vědec, filosof, vyšetřovatel a herec.

Planeta : Pluto
Živel : Voda
Roční období : Podzim
Přátelská znamení zvěrokruhu : Býk, Rak, Kozoroh, Ryby
Šťastné čísla : 7, 9, 13
Kámen : Granát, Ametyst podle Talmudu – Topaz
Kov : Magnézium
Květina : Chryzantéma, Kosatec
Bylina : Puškvorec
Strom : Jedle, Ořech
Pták : Špaček
Barva : Modrá
Tkanina : Taft