Hlavní znaky Býka jsou síla, odvaha a schopnost dobře využívat svoje znalosti a inteligenci. Jeho nejvýraznější vlastností je materialismus a v životě ho nejvíce pohánějí ambice a chuť stále něco vlastnit. Je velmi citlivý, skromný a spořivý. Většina Býků má kladný vztah k umění, zvláště k muzice. Jejich přístup je nespěchat, ale pomalu, pečlivě a tvrdohlavě jít za svým vyznačeným cílem. Býk má v životě hodně štěstí, ale majetek téměř vždy získá těžkou prací. Nejvíce mu zlepší náladu, když ví, že je úspěšnější a majetnější než jeho okolí.

Má hodně půvabu, hodně se usmívá a obecně je považován za velmi sympatického, zvláště díky své schopnosti dobrého navazování kontaktů. Protože mívá dobrý vkus, dosti dbá na svůj vzhled. Má rád dobré jídlo a s chutí jí. Negativní vlastností Býka bývají skrblictví, zlomyslnost, despotismus a tvrdohlavost. Býk nikdy nepromíjí a vytrvale pronásleduje své nepřátele. Partnerské vztahy navazuje velmi jednoduše. Má rád dlouhé a pomalé milování a nemá rád při tom žádná omezení. Býk, i když je sebevíce zamilován, stále dokáže myslet na materiální stránku věci, a proto dotaz „kolik máš na kontě?“ není neobvyklý. V manželství je věrný a dům a rodina jsou pro něho to nejdůležitější.

Ačkoliv se mu občas objevují drobnější neduhy, tak obecně Býci mají velmi dobré zdraví. Pokud si vybírá práci, nejvíce ho zajímá finanční ohodnocení. Je dobrým a spolehlivým zaměstnancem. Uspěje v profesi hudebníka, spisovatele, tanečníka, režiséra, ekonoma, účetního, pokladníka a stavitele.

Planeta: Venuše Živel: země Roční období: jaro Přátelská znamení zvěrokruhu: Lev, Štír, Vodnář Šťastná čísla: 6, 19 Kámen: smaragd, podle talmudu achát Kov: mosaz Květina: růže, chrpa Bylina: měsíček lékařský Strom: smrk, topol Pták: vrabec Barva: růžová Tkanina: džínovina

Planeta: Venuše
Živel: země
Roční období: jaro
Přátelská znamení zvěrokruhu: Lev,
Štír, Vodnář
Šťastná čísla: 6, 19
Kámen: smaragd, podle talmudu achát
Kov: mosaz
Květina: růže, chrpa
Bylina: měsíček lékařský
Strom: smrk, topol
Pták: vrabec
Barva: růžová
Tkanina: džínovina