Osoby narozené ve znamení Ryb mají bohatý duševní život, dobrou intuici a představivost. Jsou citlivé, jemné a trošku snílkové. Většinou nemají silnou vůli a neumějí se rychle rozhodovat. Ryby se považují za dosti neprůbojné. Málokdy mají vlastní názor. Pokud to jen jde, tak unikají jakékoliv rivalitě. V životě se řídí hlavně podvědomím a intuicí, která jim říká, jakou cestu si mají vybrat, a upozorňuje je na nebezpečí. Jejich představivost je mocnější než realita.

Jednoduše získávají vědomosti a dokáží se dobře naučit cizí jazyky. Dokážou dosáhnout mnoho za předpokladu, že najdou obor, ve kterém se dobře realizují. Osud Ryb záleží od jejich morálního rozvoje a okolí, v jakém žijí. V jejich přirozenosti je hodně rozporů, nejistoty a pasivity. Často v životě prohrávají. Pokud se v něčem více angažují, tak to často přináší hodně nepříjemností, které potom působí rozčarování. Jednoduše přecházejí od extrému do extrému. V jejich charakteru se občas objevují takové vady, jako smyslnost a sobectví. Kritika je nemobilizuje, spíše u nich vyvolá depresi.

Doma a v práci nejsou příliš pořádkumilovní. Mají rádi svobodu při práci. Jsou dobrými zaměstnanci. Zřídkakdy se mýlí. Ryby bývají dosti oblíbené. Málo se u nich objevuje závist, vulgarita a rády vždy pomohou. Jsou citlivé na krásu a dobře vychované. K lidem přistupují přátelsky a se srdečností. Velmi rychle se zamilovávají a dokáží být v lásce stálé. V jejich charakteru je velká sexuální aktivita.

Ryby nemívají dobré zdraví a často jsou nemocné. Dosti obvyklé jsou u nich různé závislosti. Nejlépe si radí v práci spojené s lidskými problémy. Většinou jsou to dobří pečovatelé, sestřičky, učitelé, a mívají úspěch jako umělci nebo v povoláních humanitních a přírodovědných.

Planeta: Neptun
Živel: voda
Roční období: zima
Přátelská znamení zvěrokruhu: Rak, Štír
Šťastná čísla: 6, 12, 24
Kámen: perly, ametyst a podle talmudu korál
Kov: stříbro
Květina: pomněnka
Bylina: hřebíček
Strom: vrba, lípa
Pták: kanár
Barva: zlatá
Tkanina: satén