Člověk narozený v tomto znamení je výřečný a inteligentní. Má rád všechny novinky a změny. Jeho hlavní vlastnosti jsou dynamika, ambice, silná vůle a realismus. Má velmi rozvinutou intuici, dobrý orientační smysl a kvalitní pozorovací schopnosti, dobrou paměť a slušné literární nadání. Dokáže dobře využít znalosti jiných lidí pro své cíle. Dokáže se najít v každém prostředí a často mívá úspěch.

Blíženci často mění svůj vkus a názory a jsou stále v pohybu. Nikdy se nespojují na stálo s nějakým názorem, místem nebo člověkem. Jejich vadou je nerozhodnost, velká zvědavost, upovídanost a neupřímnost. Přes svou velkou operativnost jsou často nepečliví a nepřesní. Unavuje je monotónní práce. Nesnášejí stagnaci a omezování svobody.

Neradi poslouchají dobré rady a nenávidí kritiku. Někdy podlehnou špatným vlivům z okolí a mají konflikt s právem. Milují vydávání peněz, protože vyznávají zásadu, že se bez nich mohou obejít. Patří k velikým nepořádníkům. V osobním životě se řídí hlavně intelektem. Díky výborné výřečnosti jednoduše navazují vztahy s opačným pohlavím. Dokáží se velmi silně zamilovat, ale většinou jen na krátko. Svůj ideál hledají celý život. Jsou nepoučitelnými romantiky s velkou erotickou fantazií. Často navazují nové známosti a občas udržují dva stálé partnery. Občas zůstanou v životě sami.

Zdraví mají velmi slušné a jejich nemocnost většinou odpovídá věku a aktivitám. V profesním životě má Blíženec největší úspěchy jako prodavač, taxikář, námořník, diplomat, spisovatel a herec.

Planeta: Merkur
Živel: vzduch
Roční období: jaro
Přátelská znamení zvěrokruhu:
Beran, Lev, Váhy, Vodnář
Šťastná čísla: 13, 31
Kámen: topas, křišťál, podle talmudu akvamarín
Kov: zlato
Květina: tulipán, orchidej
Bylina: podběl
Strom: bříza, kaštan
Pták: sojka
Barva: žlutá
Tkanina: len