Lidé ve znamení Střelce přistupují k životu velmi energicky a přemýšlení je nikdy neunaví. Většinou se vyznačují nadprůměrnou inteligencí, velkými znalostmi a praktičností. Ve svém životě nemají rádi překážky a v jejich překonávání jim velmi pomáhá odvaha a optimismus. Jsou loajální, spravedliví a odmítají faleš. Netolerují hloupost a prolhanost. Většinou vystupují energicky a úspěšně. Většinou mívají velmi slušnou intuici. Jsou otevření na novinky a dokáže je zaujmout mystika a tajemno. Váží si svobodu a nezávislost. Střelci jsou podnikaví, praktičtí, odvážní a pracovití.

Střelec může být dosti jednoduše vyveden z rovnováhy a stát se Vaším nepřítelem. Občas je to způsobeno tím, že má zvyk říkat vše přímo do očí a bez obalu a může být pro své okolí díky tomu nebezpečný. Střelec preferuje přímá a jasná řešení, nezajímají ho nějaké okliky a zákulisní pletichy. Má dobrý kontakt s lidmi, a dokáže získávat jejich sympatie. Střelec je výtečný přítel a skvělý kamarád, společnost se s ním nenudí, stejně jako i on sám nezná význam slova nuda. Občas je považován za člověka dvou tváří – jednu má dokonalou a druhou hochštaplerskou. Negativní vlastnosti které Střelec občas má, jsou nezodpovědnost, nafoukanost, nespravedlnost a netrpělivost. Velmi dobře snáší porážky. Osobní kouzlo jim pomáhá v navazování milostných vztahů. Většinou mají sex v genech. Dokáže se angažovat v několika milostných vztazích najednou. Manželství s ním je životem ve stálé nejistotě, protože Střelec se jen velmi nerad vzdává své nezávislosti.

Lidé v tomto znamení mají hodně vitality a velmi slušné zdraví. Často se jim ale stávají různé nehody nebo trpí na neduhy jasně spojené s jejich velkou aktivností. Budou mít úspěch ve všech branných složkách a jsou to dobří vojáci, námořníci, piloti, policisté, geologové, zoologové, fyzikové, lékaři, advokáti a učitelé.

Planeta : Jupiter
Živel : Oheň
Roční období : Podzim
Přátelská znamení zvěrokruhu : Beran, Lev, Štír
Šťastná čísla : 4, 14, 24
Kámen : Tyrkys, podle Talmudu – Onyx
Kov : Cín
Květina : Hrášek
Bylina : Vanilka, Kopřiva
Strom : Modřín, Jesan
Pták : Skřivan
Barva : Bílá
Tkanina : Kord