Lidem narozeným ve znamení Vah osud nadělil mnoho talentů, zvláště uměleckých, dobrý hudební sluch a často i charisma. Většina z nich to jsou intelektuálové s velkou dávkou invence. Jsou ambiciózní, pečliví a hodně přející. Takt, poctivost a čestnost odehrávají v jejich životě velkou roli. Snaží se vyhnout hádkám a nemají rádi násilí. Jejich rozpoznávacím znakem tolerance a štědrost. Dokážou promíjet a se všemi se snaží vycházet přátelsky. Rádi pomohou a to jak dobrou radou, tak i činem.

Váhy jsou velmi přátelské a rády si užívají všech potěšení, která život přináší. Jejich způsob života je plný šarmu a jemnosti. Objevují se u nich i negativní vlastnosti charakteru. Dokáží být tvrdohlavé, škodolibé, fanatické, podezíravé, ale hlavě bývají velmi líné. Snaží se příliš neunavit a s vděčností přijmou každou nabízenou pomoc. Dokáží jako žádné jiné znamení využívat protekce a známostí. Váha nikdy nezaujme jednoznačné stanovisko. Dlouho přemýšlí a váhá. Často se rozhoduje na základě rad jiných lidí, proto se dostává do nepříliš výhodných situací. Když se rozzlobí, bývá nebezpečným nepřítelem. Někdy je považován za dokonalého manipulátora. Vždy pamatuje na finanční zajištění budoucnosti, proto rychle dosahuje vysoké životní úrovně. V lásce dlouho vybírá pravého partnera, ale potom je věrný. Při milování nemá odpor k extravagancím.

Zdraví mají Váhy většinou velmi dobré až do pozdního věku. Největší úspěch mají Váhy v povolání umělce, právníka, učitele, makléře, číšníka, bytového architekta a tanečníka.

Planeta : Venuše
Živel : Vzduch
Roční Období : Podzim
Přátelská znamení zvěrokruhu : Blíženci, Vodnář
Šťastná čísla : 6, 8
Kámen : Akvamarín, Opál, podle Talmudu – Diamant
Kov : Měď
Květina : Fialka
Bylina : Řebříček
Strom : Jabloň
Pták : Kormorán
Barva : Zelená
Tkanina : Bavlna