Osoba narozená v tomto znamení je individualista často s vysokou intelektuální úrovní. Zajímá ho vše, co je nevšední, abstraktní a moderní. Má velmi rozvinutý duchovní život, často projevuje sklony k mysticismu a parapsychologii. Zajímá ho vše tajemné a neznámé.

Má tendenci každý nový nápad rychle realizovat.

Nepříliš se zajímá o kariéru a peníze. Fascinují ho hlavně různé vznešené ideály. Většinou je to člověk citlivý a milý, který se nerad účastní sporů a hádek. Rád pomáhá a brání slabší, je to de facto rozený demokrat. V každodenním životě je rozverný a občas i mírně rozmazlený, zároveň bývá upovídaný a netrpělivý.

Nemá rád jakékoliv omezování.

Občas dokáže o sobě dosti pochybovat. Vodnář se lehce frustruje a dokáže se v extrémních situacích psychicky zhroutit.

Osoba narozená v tomto znamení zvěrokruhu lehce navazuje přátelské kontakty s jinými lidmi. Váží si dobré společnosti, která se s ní nenudí. Vodnářova výtečná intuice mu často napovídá, s jakým typem člověka má aktuálně do činění. Jeho okolí ho občas nechápe. V lásce bývá velmi nerozhodný a mívá problémy s nalezením správného partnera.

Mívá obavy z hlubších vztahů.

Velmi si cení nezávislost, proto dost často se rozvádí. Milování není tím, co ho nejvíce zajímá, ale je otevřený na různé experimenty.

Dokáže o sebe dbát a je elegantní, ale občas bývá velmi roztržitý. Mívá železné zdraví, ale občas se vyskytují psychické problémy. Nejvíce by se měl starat o srdce, záda, nohy a žíly.

V životě je trochu smolař a dosti často se mu stávají různé nehody.

Největší úspěchy má v nějakém vědeckém povolání, ale dobře se cítí i ve svobodném zaměstnání. Člověk ve znamení Vodnáře má často úspěchy jako vynálezce, vědec, elektrotechnik, programátor, astronaut, lékař, zpěvák, herec a matematik.

Planeta: uran
Živel: vzduch
Roční období: zima
Přátelská znamení zvěrokruhu: Blíženci, Váhy
Šťastné číslo: 2
Kámen: achát, akvamarín a podle talmudu safír
Kov: měď
Rostlina: Bez
Bylina: tymián
Dřevo: javor, jilm
Pták: slavík
Barva: fialová
Tkanina: lycra