Lev je velký individualista s velkým tvůrčím potenciálem. Je fyzicky i psychicky zdatnou osobou. Bývá velmi ambiciózní a touží většinou po moci. Za svým cílem dokáže jít i přez mrtvoly. Je dobrým organizátorem a bývá velmi pečlivý. Rád vzbuzuje pozornost. Mluví hlasitě a rád se chválí svými úspěchy. Vzbuzuje respekt. Člověk narozený ve znamení lva má velmi dobrou intuici. Dokáže vytvářet velmi zajímavé a úspěšné projekty. Ačkoliv má pověst pracanta, tak velmi rád povinnosti přesouvá na jiné lidi. Ve finančních záležitostech mívá hodně štěstí. Rád riskuje a většinou má při riskování úspěch. Není materialista, ale peníze má velmi rád. Ačkoliv má hodně pozitivních vlastnosti, tak často se u něj vyskytují vady jako samolibost, agresivita a výbušnost.

Mezilidské vztahy bývají se lvy složité. Je to věrný přítel a velkomyslný nepřítel. Jeho chování často záleží od aktuální nálady. Často se stává, že říká pravdu přímo do očí. Velmi rád ve společnosti hraje prim. Zlé zprávy a neočekávané události mu působí problémy. Velmi rád cestuje a má rád příjemná překvapení. V lásce bývá vášnivý. Při milování dává pozor na technickou stránku sexu. Občas mění partnery.

Většinou má dobré zdraví. Ve stáří ho občas trápí revma a nebo srdce. Je úspěšný jako právník, lékař, ekonom, zoolog, geograf, sportovec, inženýr a hazardér.

Planeta : Slunce
Živel : Oheň
Roční Období : Léto
Přátelská znamení zvěrokruhu : Beran, Vodnář, Štír, Střelec, Ryby
Šťastná čísla : 4, 19
Kámen : Chryzolit, Granát, podle Talmudu – Rubín
Kov : Zlato
Rostlina : Slunečnice, Narcis
Bylina : Třezalka
Strom : Cypřišek, Lípa
Pták : Páv
Barva : Oranžová
Tkanina : Džínovina