Červnová XI. AGROTEC MOGUL rally Hustopeče na startu přivítala jen 42 posádek, což bylo nejméně z doposud letos odjetých soutěží, i když na druhou stranu kvalita nechyběla a přijeli všichni jezdci tuzemské špičky. Zatímco na první den bylo připraveno celkem 8 zkoušek, na sobotu jich zbývalo šest ovšem se stejnou dávkou dalších devadesáti km z celkových 181 měřených km. Celou soutěž pak provázelo opravdu tropické počasí a divákům u trati i v závodních autech bylo pořádně horko.

Po úvodní páteční sekci, tedy po první čtveřici připravených „erzet“ figurovala v čele dvojice úřadujících mistrů Roman Kresta – Pertr Gross s Peugeotem 207 S 200. Ovšem jen velmi těsně před druhými Václavem Pechem a Petrem Uhlem s Lancerem EVO IX, jejichž odstup činil zanedbalenou desetinu sekundy. Nakonec mohl být v pátek večer nejvíce spokojen Václav Pech, který šel spát na průběžné vedoucí pozici.

Vítězný Pech nakonec triumfoval před druhým Pavlem Valouškem o devět sekund., třetí pak dojel obhájce prvenství i titulu Roman Kresta. Ten ale při stahování ztráty udělal několik menších chyb a tím jeho ztráta naopak ještě vzrůstala.
Zatímco Pech se chybám vyvaroval a byl prostě nedostižný. V úvodních podnicích dosáhl dvakrát na medaili Jaromír Tarabus s Brňanem Danem Trunkátem s Fordem Fiesta S 2000, který tentokrát skončil čtvrtý a stejná příčka mu patří i v průběžném hodnocení.

Mezi největší smolaře hustopečské soutěže naopak nadále patří její pořadatel – domácí Martin Rada, jehož Alfa Romeo zde ještě neviděla cíl. Tentokrát odpadla dokonce již v úvodu první erzety kvůli poruše nové převodovky. Velmi dramatická byla až do posledních metrů celé soutěže bitva o šesté místo mezi Václavem Arazimem a Vojtěchem Štajfem. Litvínovský veterán byl nakonec velmi těsně úspěšnější. Od Štajfa jej dělila jediná sekunda.

Do cíle dojelo pouze 25 posádek. Celkově se pak hustopečská soutěž jistě vydařila. Škoda jen slabší účasti posádek.