Brněnský KT Motorsport, známý především svými rychlými Lotusy, nachystal pro svoje fanoušky nové překvapení. Přesto, že se v dílnách KT Motorsport již ladí a testuje Lotus Evora se čtyřlitrovým osmiválcem a úžasné sexy křivky dostává i nový model Lotusu Exige s třiapůllitrovým šestiválcem, přibyl v garážích KT Motorsport exponát z nejvyšší třídy sportovních vozů  –  Saleen  S7-R  GT1. 

Tento americký unikát se sedmilitrovým motorem V8 se naposledy ukázal na brněnském okruhu při Jarní ceně Brna v r.2011, kdy duo Fried - Kubas vyhrálo rozdílem třídy  vytrvalostní závod a oba mladíci zajeli shodně čas pár desetin přes 1:56 sekundy na kolo.

Nasazení Saleenu S7-R bylo původně v plánu až na sezónu 2014, ale po mnoha jednáních bylo rozhodnuto, že se představí fanouškům již tento víkend při vytrvalostním 6ti hodinovém závodu - Epilog 2013.

V sezóně 2014 by měl tento vůz startovat ve sprintech Mistrovství zóny střední Evropy i Mezinárodního mistrovství ČR. Jezdecké obsazení zatím majitel týmuTomáš Kusý neoznámil, ale prozradil, že pokud dopadnou dobře jednání ohledně posádky pro vytrvalostní závody, mají se fanoušci na co těšit.


Tisková informace KT motorposrt