Blata na Autosalonu v Brně

V minulých dnech proběhl na brněnském výstavišti jedenáctý ročník Autosalon Motor Show. V pavilonu P byly zastoupeny automobilky se svými novinkami a pavilon F zaplnila padesátka závodních speciálů v rámci výstavy pořádané Motormixem ve spolupráci s BVV. Jedním z lákadel v „efku“  byl blanenský výrobce motocyklů a minibiků Blata. Dospělí návštěvníci obdivovali hlavně dva „dospělé“ motocykly o objemu 125 ccm. Pro mladší návštěvníky byly v expozici připraveny dvě koloběžky, mini čtyřkolka a devět minibiků. Velké množství dětí využilo možnosti vyzkoušet si, jak se na takové malé motorce sedí.

O letošní Autosalon byl ze strany návštěvníků velký zájem. V sobotu nebylo v pavilonech téměř k hnutí, když přišlo 30 000 lidí, a vytvořilo tak rekord v návštěvnosti za jeden den. Celkově vidělo vystavené exponáty 80 000 lidí.

Zdá se, že po vleklých problémech, kdy je srážela hlavně nekvalitní a nekalá čínská  konkurence se svými padělky, se v továrně Blata začíná vše obracet k lepšímu a po rozhodnutí pokračovat s výrobou motocyklů a minibiků přišla z úst Pavla Blaty další  optimistická zpráva. Továrna Blata získala kontrakt na výrobu speciálních spalovacích motorů. S významnou anglickou firmou má Blata podepsanou smlouvu na 15 let. Výroba by se měla navyšovat od příštího roku od několika tisíc kusů až na 10 000 kusů v roce 2017.

Jaroslav Mareček