Po mnohaleté pauze se na Masarykův okruh vrátila akce zaměřená výhradně na historické vozy a motocykly.

Brno Classic Grand Prix připomněla slavnou éru Masarykova okruhu, na kterém se dlouhé roky jezdil evropský šampionát cestovních vozů a formulí.

Histo CUP – rakouský  šampionát historických závodních vozů představil celou řadu legendárních sportovních aut z druhé poloviny 20. století. Například nadupané americké vozy Ford Mustang a Chevrolet Camaro nebo evropské cesťáky Alfa Romeo a BMW, historická závodní auta Opel a další. Pro mladší ročníky vozů byl určen vložený závod Youngtimerů a BMW 325 Cupu.

 Historii českého automobilového sportu druhé poloviny 20. století představila přehlídka Klubu F3. Čeští majitelé přivezli na Masarykův okruh plejádu historických formulí. Legendární Drak Otto Buchbergera, Delfín F3, formule MTX a další legendy českých závodníků a konstruktérů budily zaslouženou pozornost. Formule se představily i na závodní dráze při třech přehlídkových jízdách.

 V neděli vystřídaly formule historické motocykly. Automotodrom Brno ve spolupráci s magazínem Motor Journal hostil přehlídku historických závodních motocyklů. V depu Masarykova okruhu se tak po mnoha letech objevil například legendární Rudge a mnoho dalších strojů z historie motocyklového sportu. I historické motocykly třikrát vyjely na ukázkovou jízdu po trati Masarykova okruhu.

 Více než 80tiletou bohatou historii motoristického sportu v Brně připomněla v sále nad boxy výstava dokumentárních materiálů, fotografií, historických modelů Masarykova okruhu a v přednáškovém sále mohli návštěvníci zhlédnout film mapující historii závodů na Masarykově okruhu.

Po perfektním zážitku, který Brno Classic Grand Prix nabídla, se fanoušci motosportu mohou těšit na Superstar Series, ve které se 18. a 19. května v Brně představí i bývalý jezdci Formule 1 v cestovních  vozech, jejichž motory nesmí mít méně než šest válců a objem nižší než 3,6 litru.

Kompletní výsledky závodů najdete na www.automotodrombrno.cz

Jaroslav Mareček