Rekord padl o čtyři sekundy!

Po dlouhé zimní přestávce začal o uplynulém víkendu na brněnském automotodromu nový ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích Jarní cenou Masarykova okruhu.

Cestovní vozy jely v sobotu odpoledne tříhodinový vytrvalostní závod, ve kterém se v kategorii do 3500 ccm mimořádně dařilo brněnským jezdcům z týmu Šenkýř motorsport s vozy BMW, kteří obsadili první a třetí místo, a také dalšího brněnského týmu Mičánek motorsport s vozem Porsche, který skončil mezi oběma speciály BMW na druhém místě.

V celkové klasifikaci zvítězila na speciálu Mercedes-Benz DTM posádka Charouz, Enge, Kostka, Lichtner-Hoyer. V divizi D4 do dvou litrů vybojoval brněnský jezdec Robert Pláteník s Fabií EVO druhé místo za vítězným Vladimírem Vitverem s vozem Lotus WR. V rámci Jarní ceny se také jely závody rakouského mistrovství Histo Cup a Young Timer, Formule Renault 2,0 a zcela nová formulová kategorie Auto GP.

V nově vzniklém formulovém seriálu Auto GP se jezdci utkávají na vozech s podvozky Lola a osmiválcovými motory o objemu 3400 ccm s výkonem 550 koní. Závodí se na šesti evropských okruzích. Brněnský automotodrom byl svědkem premiéry tohoto seriálu a již od prvního testování se traťový rekord notně otřásal v základech a nakonec také ve vlastním závodě padl.

Českým zástupcem v seriálu je stáj Charouz – Gravity racing team se čtyřmi vozy, které pilotují Jan Charouz – testovací jezdec Renault F1 teamu, Adrien Tambay – syn bývalého jezdce F1 Patricka Tambaye, Walter Grubműller jun. a Natacha Gachnang, kterou však kvůli zranění musel v Brně zastoupit další český jezdec Tomáš Kostka. I když jeho úkolem byl vůz pouze otestovat. První závodní jízdu vyhrál Ital Luca Filippi a druhou Rus Vladimir Arabadzhiev. Jezdci českého týmu se dokázali umístit na bodovaných příčkách.

Dalším závodem na Masarykově okruhu v Brně je ve dnech 13. – 16. 5. mistrovství ČR motocyklů a o týden později se v Brně představí jedna z nejprestižnějších světových automobilových sérií Mistrovství světa FIA GT s Tomášem Engem za volantem vozu Aston Martin.

Podrobnou reportáž z Jarní ceny můžete vidět na obrazovkách v motoristickém magazínu TV MOTORMIX, který se právě od začátku května vrací na obrazovky v síti kabelové televize UPC nejen v jihomoravské metropoli.