Úvod června bude patřit již 10. ročníku veletrhu Autosalon Brno 2011, na kterém se očekává až 130 000 návštěvníků. Jeho součástí bude opět expozice se závodními automobily, které bývají tahákem každého veletrhu, konaná „pod křídly“ tradičního televizního motoristického magazínu Motormix (www.tvmotormix.cz) .

Necelé dva měsíce před konáním akce, se již rýsují první exponáty a je zřejmé, že i letos bude výstavka celkem pestrá. Potvrzeny jsou již dvě Octávie, které startují v novodobém Octávia cupu, přičemž i právě tento na našich silnicích celkem hodně běžný vůz budil vloni na veletrhu velkou pozornost návštěvníků. Objevit by se měl také rovněž okruhový Renault Clio, BMW M3 GTR, ale i třeba Fábie. Na dávnou minulost budou moci návštěvníci zavzpomínat při pohledu na legendární závodní Tatru 613 ( a nejen to) a v jednání je i třeba exponát rozestavěného závodního vozu, kde zájemci uvidí, jak vůz vypadá „uvnitř“, kam obvykle není vidět.

Zatímco vloni na výstavce byla k vidění Škoda 1000 MB ing. Josefa Michla, která absolvovala věhlasný marathon Londýn – Sydney, letos by mohl přibýt také Moskvič v podobě, v jaké absolvoval podobný závod, ale končící v Mexiku. Zajímavostí tohoto vozu pak je to, že řidič měl dva spolujezdce, když ten druhý seděl vzadu uprostřed.

A pokud jsme již u dálkových soutěží, chybět nebudou ani zástupci Dakaru. Svoji techniku přiveze ukázat především Czech Dakar tým, ale také Tomáš Tomeček, vítěz letošní lednové Africa Eco Race, končící ve skutečném africkém Dakaru.

Všechny vozy návštěvníci veletrhu samozřejmě uvidí zcela zblízka, což se jim na závodech většinou podaří málokdy. V jednání je rovněž možnost nafocení zájemců s technikou případně i s hosteskami, ale také možnost zakoupení „ostré závodní jízdy“ hned v několika různých závodních speciálech v různých disciplínách.

„Zatímco vloni jsme představili hlavně různé závodní automobily, či kamióny, letošní novinkou bude také výstavka několika závodních motorek – počínaje silničním, či motokrosovým a endurovým motocyklem až třeba po speciál s hrozivě vypadajícími hřebíky pro závody na ledové ploché dráze. Jednání dál probíhají a snad brzy budeme moci informovat o nějakém dalším bonbónku pro návštěvníky,“ doplňuje Pavel Jelínek, šéfredaktor Motormixu, který výstavku organizuje.

Závodní vozy se pak letos „přestěhují“ z pavilonu Z do nedalekého pavilonu G1, který bude věnován výhradně závodění. Zde bude zároveň umístěna akce MOTORSPORT EXPO 2011, čili Mezinárodní veletrh dílů a vybavení pro motoristický sport.

Autosalon Brno 2011

Datum konání: 3. – 9. 6. 2011

3.6. je novinářský den, od 4.6. pro veřejnost

Tisková informace pořadu MotorMIX, duben 2011
V Brně 21. dubna 2011

E-mail: tvmotormix@seznam.cz

Mobil: 732 223456

Web: www.tvmotormix.cz, www.motormix.cz, www.bvv.cz