O víkendu se konal jubilejní 30. ročník závodů automobilů do vrchu, Dobšinský kopec 2013, jenž se podruhé jel jako ME. Možná poněkud v ústraní zájmu  médií,ale nikoliv diváků, se na startu  objevilo hned trio mistrů Evropy z Brna. Konkrétně Josef Michl, Petr Tykal a Vladimír Konicar. Také oni a jejich vozy ale stále umí jezdit pěkně rychle.

Josef Michl sice měl problémy  s převodovkou, ale nakonec i tak dokázal na kopec vyjet ve své kategorii  zcela nejrychleji a navíc jako bronzový v historicích celkově. Naopak celkem bez problémů si s pěknou tratí poradil Petr Tykal, šestinásobný mistr Evropy, který byl celkově rychlejší i než  Michlovo žluté a silné Porsche a kromě vítězství ve  své kategorii vybojoval i  celkové stříbrno mezi historiky-. Spokojen byl rovněž Vladimír Konicar, jehož BMW vyšplhalo do kopce v obou závodních  jízdách rovněž  bez problémů a vítězně.

Všichni si pak upevnili své vedoucí postavení v průlběžném hodnmocení  ME 2013. Dodejme, že Michl má na svém kontě již deset titulů ME, z toho devět vrchařských a jeden okruhový. Tykal má titulů šest a Konicar dva.

Celkovým Vítězem závodu ME v kategorii současných aut se stal Simone Faggiolimu, jenž navíc  hned v první závodní jízdě  púřidal nejrychlejší čas 2:21:898, kterým zároveň přepsal dosavadní rekord trati, tedy svůj z loňského roku, kdy zde startoval poprvé. Na druhém místě se umístil po zásluzenašinec Miloš Beneš s vozem Osella FA30 a třetí místo si vybojoval Slovák Jaroslav Krajči s Lolou B02/50, přestože si v minulých měsících  dal od závodění pauzu, ale v o to větší pohodě jel.

Dalším podnikem ME je již o nadcházejícím víkendu německý  závod ve městě Glasbach, kde se pojede ve dnech 27. – 28. 7. 2013. Tento závod je součástí Mistrovství Evropy  a patří i do našeho domácího šampionátu MMČR, takže  zde bude opět slušné  zastoupení českých jezdců, včetně zmíněných  Brňanů.

Pavel Jelínek
MotorMIX