Půlhodinový motoristický magazín MOTORMIX nabízí další jarní díl. Pořad je již ke stažení a zhlédnutí i na internetu. Minulý týden se pak nesl také ve znamení prezentace pořadu veletrhu Autosalon § Autotec Brno 2010.

Odkaz na stažení aktuálního pořadu na internetu je zde : www.tvmotormix.cz. Stačí kliknout a můžete se hned po otevření hlavní stránky dívat, i když doporučujeme si jej během několika minut a jednoduše stáhnout do počítače a pak se dívat… Novinkou je vysílání v rámci kabelové sítě UPC a to celostátně !!

„Na úvod se ještě vracíme k dramatické ohnivé nehodě vozu Lamborghini při závodu gétéček v Brně, která ale dopadla dobře, když jezdec byl již v úterý po sobotní havárii převezen domů do Itálie a pochvaloval si péči našich lékařů. Kopná zase přilákala více než stovku posádek, kterým kralovali Roman Kresta a Jaromír Tarabus se svými speciály S2000. Martin Matzke vybojoval a přivezl body z německého okruhu Hockenheim, odkud přinášíme další reportáž. Vrátíme se řadou rozhovorů rovněž k Jarní ceně Masarykova okruhu a také k poslední akci zde – k vydařenému červnovému závodu Světové série Renault, při které se šedesáti tisícovkám fanoušků několikrát představil i monopost formule jedna. Cílovou rovinkou se mimochodem proháněl rychlostí téměř 300 km/hod. Na veletrhu Autosalon § Autotec v Brně se Motormix prezentoval výstavkou zhruba dvou desítek zajímavých závodních aut v čele s Fiestou S2000, lancerem WRC, formulí Reynard F3 a rekordní Buggyrou, která má na svém kontě světový rekord a která byla magnetem celé výstavky ! Také ona mimochodem umí jezdit rychlostí nad 300 km/ hod a v jihomoravské metropoli ji mimochodem mohlo vidět zhruba 80 000 návštěvníků veletrhu. Před závěrem zmíníme další zajímavosti k soutěži Czech Dakar teamu s názvem Ženy pro Dakar, které tentokrát zápolily v Senici na Slovensku a na úplný závěr se opět vrátíme na okruhy a to na červnový závod v severočeském Mostě, který se ale zapsal do historie neuvěřitelně nízkým počtem startujících, i když vlastní závod D4 byl jinak i bez speciálů DTM celkem zajímavý a vyrovnaný“ upřesňuje jistě pestrou nabídku nejnovějšího Motormixu jeho šéfredaktor Pavel Jelínek.

MotorMIX je vysílán na R1 -TV Vysočina ( regionální vysílání TV Prima ) a dále v lokálních televizních sítích, jako je KTV Hustopeče, východočeská TV OIK, KTV v Jeseníku, či na kabelovkách v některých městech na severu Čech. Jedná se o nízkorozpočtový půlhodinový pořad, který má premiéru každé dva týdny. Nově je nyní ve vysílání UPC na speciálním a neplaceném kanálu B TV (http://www.b-tv.cz/ )

Další informace k pořadu pak najdete na doméně: www.tvmotormix.cz, kde je zároveň pořad k vidění, či stažení do počítače. Na internetu stačí kdykoliv kliknout a pořad se okamžitě a kdykoliv po několika sekundách spustí. K dispozici jsou zde vždy dva poslední nejaktuálnější díly. Kliknutím na obrazovku se pak obraz může zvětšit přes celý monitor počítače !! Pořad je možné si případně i velmi snadno uložit do počítače a pak pustit bez cukání atd.

„Připomeňme ještě obsah předchozího dílu, kde jsme se věnovali závodu gétéček v Brně, v němž se v závěru května úspěšně představili také naši jezdci Tomáš Enge ve třídě GT1 a Martin Matzke ve třídě GT 3. Součástí závodu byla i již zmíněná dramatická nehoda vozu Lamborghini, který se po nárazu do boxové zdi rozpadnul a okamžitě vzplál několikametrovými plameny. Vše ale dobře dopadlo! Také rakouský rallyeový šampionát již odstartoval a to vydařenou Lavantal rallye, kterou mohou čeští fandové vidět jedině v Motormixu. Ve Stříbru pak pokračoval motokrosový šampionát a ještě jednou a podrobněji i s několika rozhovory jsme se vrátili k atraktivnímu rekordu, při němž česká stáj Buggyra překonala hned tři světové rekordy. V tomto dílu jsme mimochodem poprvé přinesli i nové znělky i meziznělky, které se podle prvních ohlasů divákům líbí,“ připomíná Pavel Jelínek.