Karel Abraham v Top Ten

Brněnský jezdec Karel Abraham zakončil víkend Moto GP v Le Mans skvělým desátým místem.
Zpočátku to tak ovšem nevypadalo, když se ve všech tréninkových jízdách Abraham pohyboval na zadních pozicích. V samotném závodě to však bylo úplně jinak. Po pomalejším startu se Abraham zapojil do skupinky jezdců, kteří spolu neustále bojovali a dokázali se navzájem předjet i několikrát v průběhu jednoho kola. V této skupině jel brněnský jezdec jako rovnocenný soupeř mnohem zkušenějších jezdců. V průběhu závodu se Abraham dostal až na deváté místo a pod šachovnicovou vlajkou projel nakonec desátý.
„Zazávodil jsem si. Ve skupině, ve které jsem jel, se neustále měnilo pořadí, takže jsem rád, že jsem nakonec obsadil desáté místo,“ řekl po závodě Karel Abraham.

Jakub Kornfeil prožil ve třídě 125 ccm opačný víkend. Po nadějném průběhu tréninků, kdy se pohyboval na hranici první desítky, přišly v závodě technické problémy a Kornfeil na 21. místě nebodoval.
Jakub Kornfeil: „ Celý víkend jsem dokazoval světu, že na to mám: Bohužel v závodě to absolutně nevyšlo, a proto jsem docela dost zklamaný.

Výsledky:

MOTO GP

  1. Casey Stoner Honda
  2. Andrea Dovizioso Honda
  3. Valentino Rossi Ducati

10. Karel Abraham Ducati

MOTO 2

  1. Marc Marquez Suter
  2. Yuki Takahashi Moriwaki
  3. Stefan Bradl Kalex

125

  1. Maverick Viňales Aprilia
  2. Nicolas Terol Aprilia
  3. Efren Vazquez Derbi

Jaroslav Mareček

Foto: Cardion AB Motoracing