Tým RTR Projects zahájil svou barcelonskou misi 3. místem v kvalifikaci

Mladý brněnský tým RTR Projects dnes začal psát novou kapitolu své prozatím poměrně krátké, za to však již velice bohaté závodní historie.

Stalo se tak v 17:45, kdy s novým vozem BMW M3 E46 GTR  vyjel na dráhu španělského okruhu Circuit de Catalunya Michal Vítek, aby zasáhnul do kvalifikace na závěrečnou čtyřiadvacítku letošní sezóny.

Tento vůz pro tým RTR Projects připravuje tým Karla Knopa (Autosport Bruntál) a je to vůbec poprvé co RTR Projects nastupuje do 24-hodinového závodu s vlastním vozem.

Po pár ne zcela vydařených zkušenostech z minulých závodů jsme se rozhodli pro variantu vlastního vozu. D9ky tomu máme věci pod kontrolou a můžeme tak našim jezdcům nabídnout daleko lepší servis a služby. Tým Karla Knopa má s přípravou bavoráků dlouholeté zkušenosti, což je i zde hodně vidět. Vše zatím funguje jak má a tak se tato naše cesta ukazuje jako správné řešení,“ říká šéf týmu Tomáš Miniberger.

Mimo Tomáše Minibergera a Michala Vítka posádku dále tvoří Jan Červenka a Sergej Paulavets z Běloruska.

Před samotnou kvalifikací se nad okruhem začala stahovat dešťová mračna a vše nasvědčovalo, že suché trati si jezdci moc dlouho neužijí. Tým tak okamžitě vyslal na dráhu Michala Vítka, který ve svém druhém okruhu zajel čas 2:01.719 a potvrdil tak neoficiální časy ze čtvrtečních volných testů.

„Jsem rád, že se to podařilo hned v prvním rychlém kole, myslím, že zatím můžeme být spokojení. Škoda jen, že se nepodařilo dostatečně zahřát pneumatiky, mohlo to být ještě o kousek lepší,“ říká ke svému rychlému kolu Michal Vítek.

 

Sotva zajel Michal Vítek toto rychlé kolo, začaly se na povrch dráhy snášet první dešťové kapky, které následně přešly v půlhodinový vytrvalý déšť. Po přezutí na mokré pneu se časy celého pole zpomalily a tento stav vydržel až do závěrečné čtvrthodiny, kdy trať zcela oschla.

Ve zbývajícím čase kvalifikace se již Vítkův výkon z úvodních kol překonat nepodařilo a tak se tým RTR Projects zapsal do výsledkové listiny hodnotou 2:01.719.

Ve třídě A5, což jsou vozy poháněné benzínovými motory s objemem do 3.500 ccm, to znamená výborné třetí místo. V absolutní klasifikaci, to pak je 17. místo mezi 58 startujícími týmy.

 Výkon celého týmu po kvalifikaci zhodnotil Jan Červenka těmito slovy: „Zatím se zdá, že auto i piloti jsou rychlejší, než jsme si původně mysleli. Oproti předchozím zkušenostem s MINI je to úplně jiné závoděn – už se nemusíme tolik koukat do zpětných zrcátek.“

 

Časový harmonogram:

Pátek 6. září
21:00 – 23:00 – noční trénink

Sobota 7. září
12:00 – start závodu

 

Užitečné odkazy:
web: www.rtr-projects.com
facebook: www.facebook.com/RTRprojects

foto z TK v Brně