Půlhodinový motoristický magazín MOTORMIX se po několika letech opět vrací do „Brna“ a to do vysílání Brněnské televize – B TV, přičemž současně bude k vidění v rámci celostátní kabelové sítě UPC ve vysílání stejného kanálu !!

Pořad Motormix s více než patnáctiletou tradicí mohli v předchozích několika letech diváci sledovat pod názvem MotorTip a právě před rokem došlo k návratu k původnímu názvu. V pondělí 3. května se pak obnovuje vysílání v rámci jihomoravské metropole, přičemž premiéra je v 17,30 hodin a následovat bude vždy několik repríz. První z nich je naplánována na 9,00 hod. v úterý 4. května. UPC pak je nejvýznamnější „kabelovkou“ v Česku. Vlastní kanál Brněnské televize přináší zpravodajství i různé kulturní a sportovní pořady a besedy, nově pak také motoristický magazín.

„Nejnovější Motormix začíná oficiální informací o Dakaru 2011, jenž zůstává v Argentině a Chile, a následuje reportáž o úspěšném startu Martina Matzkeho v závodu FIA GT3 na německém Oscherslebenu. Ohlížíme se za Valašskou rallye i za závodem ve velmi náročných terénech v Milovicích, kterým odstartovala tuzemská sezóna v trucktrialu. Tuzemský motokrosový šampionát se pak rozjel v Pacově na Vysočině a vrcholem Motormixu pak bude pokus o světový rekord Davida Vršeckého a stáje Buggyra na německém Lausitzringu. Přes počáteční problémy s explodujícími pneumatikami v rychlostí kolem 220 km za hodinu se nakonec o tři dny později vše podařilo a stáj překonala hned tři vytrvalostně rychlostní světové rekordy,“ představuje hlavní náplň obsahu pořadu jeho šéfredaktor Pavel Jelínek.

Pokud jde o vysílání Motormixu na UPC, bude mít premiéru vždy každé druhé v pondělí a měl by být i několikrát v následujících dnech zreprízován. Další informace k pořadu, včetně třeba fotografií řady partnerských posádek, pak lze najít na doméně: www.tvmotormix.cz, kde je zároveň pořad snadno k vidění. Na internetu stačí kdykoliv kliknout a pořad se okamžitě a kdykoliv po několika sekundách spustí.

Kontakt na redakci : Mobil : 732 223456
Tisková informace pořadu MotorMIX 2010 květen 01
V Brně 2. května 2010
www.tvmotormix.cz