V sobotním závodě Lamborghini Blancpain Super Trofeo na Masarykově okruhu došlo k hrozivé havárii, která nemá v novodobé historii okruhu obdoby.

Italský jezdec Giorgo Bartocci při výjezdu z poslední zatáčky na cílovou rovinku chyboval. Vyjel za obrubník, na mokré trávě nezvládl smyk a řítil se rychlostí cca 160 km/h přímo na boxovou zeď. Po nárazu nastala strašlivá destrukce a vůz, který měl plnou nádrž paliva, začal hořet až šestimetrovými plameny.

Na místě nehody okamžitě zasáhl záchranný tým společně s hasiči a bezvládného jezdce z hořicího vozu během jedné minuty vyprostili. Ve zdravotním středisku na okruhu mu byla poskytnuta první pomoc a poté byl vrtulníkem transportován do bohunické nemocnice.

I přesto, že havárie vypadala hrozivě, jezdec přežil. Vyvázl se zlomeninou ruky, bérce a popáleninami nohou. Po několika dnech hospitalizace v brněnské nemocnici se jeho stav zlepšil natolik, že mohl být přepraven speciální linkou do Říma.

Jak uvedla ředitelka Automotodromu paní Ivana Ulmanová, jezdec opouštěl Brno ve stabilizovaném stavu a jeho rodina si velmi pochvalovala přístup a práci personálu nemocnice. K potěšení všech prohlásili i to, že se jezdci dostalo lepší péče, než by tomu bylo doma v Itálii. Všem, kteří se podíleli na záchraně života Giorga Bartocciho, patří velký dík.

Jaroslav Mareček