Ve víkendovém Mistrovství světa vozů Grand Tourismo na brněnském Masarykově okruhu potěšil české příznivce motorsportu Tomáš Enge, který společně s týmovým kolegou Darrenem Turnerem dokázal vybojovat v závodě plném hvězdných jmen umístění na stupních vítězů.

Po dobrých výkonech v tréninku startovala česko-anglická posádka týmu Young Driver AMR s vozem Aston Martin do sobotního hodinového kvalifikačního závodu ze třetího místa startovního roštu. Kvalifikační závod rozjel Turner a po bezchybné jízdě předával Engemu vůz na třetím místě. Mechanici týmu Young Driver předvedli nejrychlejší zastávku v boxech a Tomáš vyrazil ke stíhací jízdě, kterou se dokázal posunout na druhé místo v cíli a navíc ji okořenil nejrychlejším kolem v závodě. V kvalifikačním závodě zvítězili jezdci Andrea Bertolini a Michael Bartels s Maserati MC12. Třetí dojeli Michael Krumm a Peter Dumbreck s Nissanem GT-R.

Do nedělního mistrovského závodu startovala posádka Enge-Turner z první řady startovního roštu a zcela reálně pomýšlela na vítězství v závodě. Závod rozjížděl český jezdec a po nedorozumění a pravděpodobné chybě ředitelství závodu ve startovní proceduře se propadl až na sedmnácté místo. Fantastickou stíhací jízdou a skvěle zvládnutou zastávkou v boxech nakonec dovezli Aston Martin do cíle na výborném druhém místě. Na prvním místě skončili s Fordem GT Romain Grosjean a Thomas Mutsch, na třetím místě dojeli Peter Dumbreck a Michael Krumm s Nissanem.

Zatímco po sobotním závodě zářil Tomáš Enge dobrou náladou, v neděli nedokázal skrýt své zklamání. Na tiskové konferenci bezprostředně po závodě si stěžoval na chybu ve startovní proceduře, kdy ředitelství závodu ukázalo tabuli s nápisem EXTRA FORMATION LAP, tedy ještě jedno zaváděcí kolo navíc, a následně se rozsvítila na semaforu oranžová a zelená světla, čehož si však Enge všiml na poslední chvíli, protože po pohledu na tabuli počítal se zrušeným startem. To, že závod byl opravdu odstartován, zjistil až v první zatáčce, kdy se kolem něj prohnala většina startovního pole.

Na otázku jednoho novinářů, zda bude po druhém místě večer slavit, odjede do Anglie, nebo se bude dívat na finále hokeje, odpověděl Enge: „Upřímně řečeno, já jsem hrozně rád za to druhé místo, ale nejsem v náladě, kdy bych slavil. Prostě cítím křivdu, ale stát se to může. Kdyby to bylo ve Francii, tak bych řekl čert to vem, ale že se to stalo zrovna tady, tak jsem z toho hodně zklamaný a vím, že kdyby se to nestalo, tak jsme mohli asi bez problémů kontrolovat závod.“