Karel Abraham i Jakub Kornfeil dojeli po výborných výkonech na sedmém místě.

Karel Abraham

Karel Abraham odstartoval do deštivého závodu opatrně a ze začátku se pohyboval na konci startovního pole. Postupně se propracoval do středu startovního pole a sváděl souboje o sedmé místo s Hiroshi Aoyamou, během kterých se několikrát předjeli. Po vzájemném souboji však na začátku devatenáctého kola Abraham upadl.

Karel Abraham

„V jedné z pravotočivých zatáček jsme jeli vedle sebe a já ho nechtěl pustit před sebe, což se mi vymstilo,“ připustil Karel Abraham. Po pádu se vrátil do závodu a ve zbývajících osmi kolech předjel šest jezdců.
Cílem projel Abraham po vynikajícím výkonu sedmý a v celkové klasifikaci se posunul na desáté místo.
Po závodě uvedl: „Jsem spokojený, ale mrzí mě, že jsem upadl. Mohl jsem totiž dojet i na pátém místě.“
V bláznivém závodě se spoustou pádů a dramatických situací brněnský jezdec prokázal, že nebude v královské kategorii MotoGP jen do počtu.

Karel Abraham

Jakub Kornfeil měl v závodě kubatury 125 ccm výborný start a ze sedmnácté pozice se dostal až na desáté místo. V závěru závodu se Kornfeil dokázal propracovat až na vynikající sedmé místo, které je jeho druhým nejlepším umístěním v mistrovství světa.
Jakub Kornfeil: „Z mého pohledu dobře rozjetý závod se vyvíjel docela dramaticky a já nechtěl udělat žádnou zbytečnou chybu, za niž bych zaplatil stejně tvrdě jako někteří z mých soupeřů. Stále jsem si říkal, že kdo bude mít pevné nervy, tak dojede vepředu. Je pravda, že mi možná i nahrály výpadky, ale to k závodům za takových podmínek patří zcela neodmyslitelně. Boj ve skupině se čtveřicí soupeřů jsem rozhodl až v závěrečné části závodu, respektive zhruba pět kol před koncem, kdy jsem se od nich dokázal odpoutat a vytvořit si i drobný náskok. Měl jsem výbornou signalizaci a věděl jsem zcela přesně, co se děje za mými zády.“

Jakub Kornfeil

Výsledky GP Španělska

MOTOGP

 1. Jorge Lorenzo Yamaha
 2. Dani Pedrosa Honda
 3. Nicky Hayden Ducati
 4. Karel Abraham Ducati

MOTO2

 1. Andrea Iannone Suter
 2. Thomas Lüthi Suter
 3. Simone Corsi FTR

125

 1. Nicolas Terol Aprilia
 2. Jonas Folger Aprilia
 3. Johann Zarco Derbi
 4. Jakub Kornfeil Aprilia

Jaroslav Mareček

Foto: karelabraham.com, motogp.com