Šenkýř Motorsport veze z Mostu dvě vítězství

Dvě prvenství v kvalifikaci, vítězství v obou sprintových závodech, historicky nejrychlejší kvalifikační čas týmového BMW M3 E36 GTR (1,38,930) – to je bilance Roberta Šenkýře a brněnského týmu Šenkýř Motorsport v kategorii do 3500ccm v dalším závodě FIA zóny Střední Evropy na Autodromu Most.

Šenkýř Motorsport měl původně v úmyslu nasadit do mosteckého závodu nové BMW M3 E92 GTR, ale po drobných potížích ve volných trénincích nakonec vsadil na náhradní vůz BMW M3 E36 GTR.

Ten fungoval skvěle a nenašel ve třídě do 3,5l přemožitele ani v jedné z kvalifikačních nebo závodních jízd.

„Mám radost z dobrého výsledku. Most je trať, která našemu vozu s dobře naladěným podvozkem svědčí, stačíme zde i mnoha vozům vyšší kategorie se silnějšími motory. Páté a sedmé místo v absolutním hodnocení je toho důkazem.

Pro nás je ale důležité hlavně umístění ve třídě do 3500ccm. Tam jsme za sebou udrželi rychlého Poláka Lewandowskiho na Porsche a stáhli tak jeho náskok v průběžném hodnocení šampionátu,“ zhodnotil závodní víkend Robert Šenkýř.

Tým Šenkýř Motorsport se nyní chystá na další závod Mistrovství zóny Střední Evropy na okruhu na Slovakiaringu (23.-25.8.2013), dva dny coachingu v Brně s BMW M3 E92 GT4 (28.-29.8.2013) a kurz sportovní jízdy na Nürburgringu Nordschleife (2.9.2013)

Onboard Robert Šenkýř BMW M3 E36 GTR – start a první kolo 1.sprintového závodu

 

Tisková zpráva Šenkýř Motorsport
PR

Mgr.Michaela Oujezská
http://www.senkyr.cz