11. 07. 2010

Fenomenální italský jezdec Max Biaggi dnes vyhrál druhý závod Mistrovství světa Superbiků na brněnském automotodromu. Bylo to jeho desáté vítězství na tomto jeho oblíbeném okruhu, a Max se tak stal legendou novodobých dějin motocyklových závodů v Brně. Po druhém závodě Max Biaggi řekl: „Znám tuto trať a vášeň diváků v České republice velmi dobře. Snažili jsme se, udělali jsme několik změn na motorce a teď jsem šťastný. Pro mě je to desáté vítězství tady a tahle země je můj druhý domov. Miluji toto místo!!!“

Devátý podnik seriálu WSBK v Brně sledovalo za nádherného letního počasí na 64 000 spokojených diváků. Vždyť bitvy motocyklových gigantů je doslova zvedaly z pomyslných sedadel.
Od pátečních tréninků to vypadalo, že by se do boje o přední příčky mohl zapojit i český jezdec Jakub Smrž, který si zvykal na nový motocykl Aprilia a na kterém seděl poprvé až v pátek v Brně. Všechny předešlé závody odjel na Ducati a takto rychlý přechod mezi značkami není jednoduchý. Bohužel už od soboty se Jakub potýkal s problémy. V neděli první závod nedokončil poté, co ho soupeřův stroj sestřelil hned v první zatáčce, a ve druhém závodě přišly technické problémy a poté i pád. Výborné páteční časy by však mohly být příslibem do dalšího průběhu sezóny.

V prvním závodě Superbiků zvítězil Jonathan Rea, druhý dojel Max Biaggi a třetí Cal Crutchlow. Druhý závod opanoval Max Biaggi před Jonathanem Reou a třetím Michelem Fabriziem.

Organizátoři v Brně připravili jako již tradičně bezchybnou akci světového významu, a proto se jen můžeme těšit na další závody na tomto prestižním automotodromu, kterými budou na přelomu července a srpna Mistrovství světa cestovních vozů a v srpnu letošní vrchol Mistrovství světa silničních motocyklů Cardion AB Grand Prix.

Jaroslav Mareček