Je tu nová Česká kniha rekordů

Tato ojedinělá a výpravná kniha mapuje snahy našich lidí, kteří se stali jedničkami ve svém oboru – ať už po celoživotním úsilí v těch nejserióznějších oborech nebo naopak v krátkém okamžiku, z recese a pro potěšení okolí na základě svého dobrého nápadu. A právě nápady a nápaditostí českých lidí kniha jen hýří. Navíc je i tím nejlepším důkazem o platnosti úsloví o zlatých českých ručičkách

V knize, v níž si můžete prohlédnout 1038 fotografií a přečíst údaje o 1594 rekordech snad ze všech oborů lidského konání, si na své přijde určitě každý. A kromě jiného je kniha i důkazem toho, že pokus o rekord bývá příležitostí k setkání a ke společné práci či zábavě. Vždyť jsou tu k mámí i takové údaje, které hovoří o tom, že:
Nejvíc mažoretek cvičících jednotnou sestavu, a to navíc ještě v jednotném kostýmu, se sešlo v Hodoníně, a bylo jich na jedné ploše neuvěřitelných 751! Nejmladší účastnici byly 3 roky a nejstarší 91 let. Na vytvoření rekordu se podílelo 30 souborů z České republiky, Slovenska a Maďarska.

Nejvíc permoníků
Divadlo V Pytli Petra Stolaře uspořádalo akci, při níž se na jednom místě sešlo 89 lidí převlečených do kostýmů permoníků a dalších obyvatel podzemí. Stalo se 27. června 2008 v rámci otevření Hornického muzea v Hrobě v rámci programu 7. ročníku Hrobských historických trhů.

Největší průvod trpaslíků
Z iniciativy Nadačního fondu Jičín – město pohádky byl při zahájení 16. ročníku stejnojmenného festivalu uspořádán průvod, kterého se zúčastnilo celkem 950 lidí převlečených za trpaslíky! A nešlo zdaleka jen o děti!
Každý z účastníků akce musel být kromě kostýmu (aby mohl být započítán) navíc vybaven i typickým trpasličím nástrojem či nářadím (rýč, hrabičky …), což uvedená téměř tisícovka zúčastněných splnila. Rekordu bylo dosaženo dne 12. září 2006 v Jičíně, a jen pro Vaši lepší představu – v tomto případě se jedná o 20 autobusů plných trpaslíků!

A tak bychom mohli pokračovat dál o celé jedné vesnici na jedné jediné fotografii, o největším srazu Mikulášů na bruslích a o spoustě legrace, která bývá s rekordními pokusy spojená. Rekordy ale hrají svou roli i v osvětě : před pár dny se v nejrůznějších místech jižní Moravy – od Brna až po Břeclav sešlo na popud společnosti EKO-KOM dohromady 6324 lidí, kteří pod dohledem Agentury Dobrý den z Pelhřimova – města rekordů, společně (byť na dálku) a na pokyn z rozhlasových vln odehráli společně a ve stejný okamžik skladbu, při níž bubnovali na PET lahve. K tomuto bití na poplach, které mělo připomenout potřebu správného nakládání s odpady a jeho důsledného třídění, se připojilo 55 škol z jižní Moravy, ale i lidé z řad veřejnosti.
Byl tak vytvořen nový český rekord, který ale padl už po uzávěrce čerstvé České knihy rekordů, takže jeho účastníci se o sobě budou moci dočíst zase až v příštím vydání.