Krasohled je slovo vyvolávající v člověku libé představy o krásném pohledu na krásné věci. Krasohled neboli kaleidoskop bývala kdysi docela běžná věc určená nejen pro děti. Dnes už zdaleka ne každý ví, jak takový krasohled vypadá. Prohlédnout si ho - a navíc ve velmi neobvyklé podobě - budou moci návštěvníci brněnského veletrhu Regiontour. Na ploše věnované Muzeu rekordů a kuriozit bude totiž vystaven největší krasohled na světě. Jeho výrobcem, který se díky tomu zapsal do České knihy rekordů, je Martin Titz z Havlíčkova Brodu, který zhotovil obří kaleidoskop dlouhý 212 cm. Tohle monstrum má navíc průměr 60 cm, takže by se do něj klidně mohl ukrýt dospělý člověk. Ale k tomu neslouží! Krasohled - jak už sám název napovídá má posloužit k tomu, aby se člověk pokochal ... Možná si řeknete, že něco takového - při tomhle rozměru - vlastně ani nejde. Ale kdepak! Pelhřimovský obr má kliku, vše je zpřevodováno, takže když zatočíte (jde to zlehka!),v kaleidoskop se otáčí dle Vašeho přání.

A co víc - na brněnském výstavišti se budete moci o druhém lednovém víkendu pokochat i  pohledy na nejkrásnější místa naší vlasti. Tolik námětů na výlet či dovolenou nikde jinde takhle pěkně pohromadě nenajdete.

A navíc pelhřimovská Agentura Dobrý den vystaví i největšího medvěda, nejmenší medaili (to abyste si raději vzali lupu!) a velkou fotogalerii zachycující unikátní okamžiky, při kterých vznikaly počiny později zapsané do České knihy rekordů.

Miroslav Marek
Agentura Dobrý den Pelhřimov
www.dobryden.cz