Tak se jmenuje zbrusu nový celovečerní film o rekordmanech, Pelhřimovu jako městu rekordů a filmařích.

Chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou pálkou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších NEJ … z České knihy rekordů poodhaluje film Největší z Čechů. 

Režisér (Jaroslav Plesl), jeho producentka (Simona Babčáková) a kameraman (Jiří Vyorálek) jsou živořící umělci, kteří už sice mají za sebou filmy, co dostaly ceny, lvy, dobré kritiky a hrály se s úspěchem na řadě festivalů. Ale nechodí na ně diváci. Jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože životní projekt režiséra nezískal grant, což znamená, že se nebude točit. Producentka s režisérem odjíždějí do Pelhřimova, do metropole českých rekordů a kuriozit, kam je zavolal šéf  Agentury Dobrý den (Igor Bareš).

Více už neprozradíme. Snad jen to, že ve snímku hrají i taková esa jako třeba Aňa Geislerová nebo Jan Hřebejk. Děj se točí kolem České knihy rekordů a tradičního pelhřimovského festivalu neobvyklých výkonů – vždyť se v něm představí spousta těch, kteří o druhém červnovém víkendu pelhřimovské setkání rekordmanů svými výkony pravidelně zdobí. Nechybí zde třeba fakír Petr Fiedor, pobíhat po pelhřimovském náměstí uvidíte hořícího kaskadéra Rudu Boka, jehož hrůzostrašný skok ze Žďákovského mostu (do hloubky 58 metrů, rok 1997) film otevírá. Své umění na stříbrném plátně předvádí konstruktér nejmenší motorky v Evropě Aleš Spirman (motocykl 28 cm vysoký, přesto dosahující rychlosti 50 km/hod.), fotbalový driblér Jiří Kremser (držitel více než 30 českých rekordů, například i v driblování Rubikovou kostkou – 141 doteků v nepřetržité řadě za sebou), ve filmu se mihnou i exponáty Muzea kuriozit  – třeba největší polévkový hrnec (objem 2 300 litrů), obří trychtýř, čajová konvička na rekordních 640 litrů …

A jestlipak víte, co znamená věta : Kuli kuli kuli?

Navíc i hrané scény vycházejí z reality a příběhů rekordmanů, které zaznamenali komisaři Agentury Dobrý den ve chvílích, kdy jednotlivé rekordy registrovali. Byť jde o úzký výběr (loni Agentura zaevidovala přes tři sta rekordů), bude takových výkonů v komediálně laděném filmu Největší z Čechů k vidění kolem dvou desítek.

Režisérem snímku je pan Robert Sedláček (Pravidla lži, Muži v říji…), který některé scény natáčel i v pelhřimovské Dolní bráně, kde sídlí Muzeum kuriozit, ale i na dalších místech České republiky.
Film Největší z Čechů"je zvláštní tím, že je poskládaný z událostí, které se opravdu staly!