Milí čtenáři,
vítejte ve světě, kde nic není nemožné! Ve světě lidí, pro které platí, že i „malý čin je o mnoho víc, než velká nečinnost“. Ve světě lidí, kteří ze svého slovníku škrtli taková slova a věty jako nelze, mohlo by se, to bych taky udělal, kdyby…, lidí, kteří nevedou jen řeči, ale prostě se zvednou, jdou a něco udělají i bez nějakých kdyby…!
I Vy máte tu šanci. Šanci zvednout se – a třeba se jen přijet podívat a tím podpořit ty, kteří nenechávají svůj čas jen tak plynout. Ty, kteří se ucházejí o Vaši přízeň a chtějí něco dokázat. Ty, kteří společně s Agenturou Dobrý den vytvářejí program největšího festivalu rekordů v Evropě. JE Z ČEHO VYBÍRAT:

Dívka v akváriu

Když se na festivalu Pelhřimov – město rekordů v r. 2006 dokázala Slovenka Katarina Sebestyenová poskládat do skleněného akvária o vnitřních rozměrech 38,2×60×41,5 cm a vydržet zde po dobu 1:31,28 min., řekla pak neuvěřitelnou větu: „Až přijedu příště, bude v tom akváriu voda!!“ Čas pro tento rekord přišel nyní. Pokud navštívíte festival Pelhřimov – město rekordů v sobotu 11. června, uvidíte nevídané!

KUKY

Nejvíc plyšáků

Letošní festival rekordů a kuriozit bude v Pelhřimově zahájen ve velkém: pokusem o nejvíc plyšáku na jednom místě (ty budou pak věnovány nemocným dětem), přičemž tomuto rekordu bude vévodit hlavní hrdina filmu KUKY se vrací – největší plyšová hračka v ČR má na výšku rovné 4 metry.

Silák

Ohýbání mincí v zubech

Pelhřimov nabídne i vystoupení siláka Reného Golema Richtera, který je v České knize rekordů zapsán i nejrychlejším koulením automobilu z kol na střechu a zpět na kola, ale i rozdrcením 23 plných pivních plechovek holýma rukama. Tentokrát bude na pořadu dne Golemův neuvěřitelný chrup: čeká nás ohýbání tří 50 Kč mincí v zubech (znáte z TV pořadu Talentmania)

Festival přinese 10. a 11. června několik desítek rekordů:

1 km knoflíků (přes 60 tisíc kusů) našitých jedinou babičkou, která se vsadila o jedno jediné pivo – Divadlo Járy Cimrmana převezme výroční cenu „Světové unikáty z České knihy rekordů“ – největší zátěž na těle fakíra ležícího na skle – silák a světový rekordman Jiří Žaloudek versus extrémní zátěž – poprvé v historii festivalu: přelet motorového padáku nad pelhřimovským náměstím – Show BMX kol v čele s jezdcem Dominikem Nekolným – Bláznivá kola Martina Zehnala (znáte z TV pořadu Hodina pravdy) – největší mýdlové bubliny – nejvíc lidí s bublifukem – 3D karikatury – Naďa Urbánková (vystoupení legendy české populární hudby) – silák Železný Zekon – Jaromír JOO a tygřice Tajga z Českého národního cirkusu JO JOO – dřevorubecký světový rekordman Martin Komárek a koncerty Bratří EBENŮ a big beatová legendy – skupiny BLUE EFFECT.
Vstupné na pelhřimovské náměstí je jako každoročně zdarma.

Více na www.dobryden.cz