Největší sádrokartonová deska na světě pomůže nevidomým

Český rekord se dostal do Guinnessovy knihy rekordů – první v letošním roce

12 metrů a 5 centimetrů měřil kolos, který v Horních Počáplech vytvořil místní tým společnosti vyrábějící sádrokartonové desky. Pod dohledem komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den spravující a ověřující údaje do České knihy rekordů zde po úpravách některých řídících procesů plně automatizované linky vyrobili klasickou strojní technologií – obří sádrokartonovou desku, a to v šíři 1 250 mm a tloušťce 12,5 mm. Celý výrobní proces včetně padesátiminutového sušení proběhl v limitu 1 hodiny a následného přenesení nevídané sádrokartonové desky se ujalo 17 lidí!
Včera navíc dorazil oficiální certifikát z redakce Guinness World Records potvrzující, že se jedná o největší sádrokarton na světě. V letošním roce jde s největší pravděpodobností o první rekord svého druhu vytvořený v České republice, který byl do Guinnessovy knihy rekordů oficiálně zapsán.
Ale ani tím vše neskončilo – rekordmani z Rigipsu obří desku rozřezali na menší části, vytvořené pro potřeby dražby, jejíž výtěžek byl určen na dobročinné účely – ve prospěch nadace Světluška. Takto získanou částku ve výši 39 306 Kč přijala včera osobně patronka nadace – zpěvačka Aneta Langerová.
Rekord byl vytvořen 31. srpna 2011 a nyní i oficiálně zanesen do České databanky rekordů.

Miroslav Marek
prezident Ag. Dobrý den Pelhřimov